Pamiętnik weselny

Napisał: Antoni Cieszydruk Oczko
Ilustracje: Antoni Gazda
Rok wydania:2008
Stron: 36, Format: 14,3 x 20,1 cm
ISBN: 978-83-927609-3-1

Dedykacja: NCNŚ Stanisławowi Wyspiańskiemu.

Pamiętnik Weselny Antoniego Cieszydruka Oczko pomyślany jest jako prezent dla Młodej Pary oraz dla każdej uczestniczącej w Weselu pary gości, a dedykowany jest Stanisławowi Wyspiańskiemu, twórcy najsłynniejszego polskiego Wesela. Oprócz ok. 30 zwrotek zabawnego - ale też niebanalnego - tekstu poetyckiego, zawiera 4 strony przeznaczone na podpisy wszystkich uczestników imprezy, składane w dwu kolumnach: w lewej kolumnie - dla gości Panny Młodej, zaś w prawej - dla gości Pana Młodego. Książeczka jest szyta nićmi i wydana w gustownej twardej oprawie.

Dotychczasowa praktyka weselna wykazała, że Pamiętnik najlepiej podawać w momencie przygotowań do podawania tortu weselnego. Od tej chwili - już do końca wesela - "wszyscy wszystkim" składają autografy, a potem każda para uczestników unosi ze sobą swój egzemplarz z kompletem zdobytych przez nią podpisów, na wieczną tego wesela pamiątkę, bowiem:

Pamiętnik Weselny to gwarancja, że radosna pamięć
o Weselu, i o wszystkich jego Uczestnikach, będzie trwać
w nas przez dziesięciolecia, a we wnukach przez wieki.

Oprócz wersji podstawowej (jak wyżej) Pamiętnik Weselny był dostępny również w wersji spersonalizowanej, czyli z umieszczoną na okładkach ozdobną naklejką z nazwiskami Panny Młodej i Pana Młodego: